چیدمان میز ناهار خوری

چیدمان میز ناهار خوری

نچیدمان میز ناهار خوری

نقش میز ناهار خوری در دکوراسیون منزل از چندین منظر مختلف مهم است. از جمله قرار گرفتن آن در اتاق نشیمن می‌‌تواند سالن پذیرایی شما را لوکس‌‌تر نشان دهد. رنگ، شکل و اندازه میز نیز نقش مهمی در دکوراسیون خانه شما ایفا می‌‌کند. از این‌رو چیدمان میز ناهار خوری اهمیت پیدا می‌کند. چیدمان میز ناهارخوری می‌تواند با توجه به سلیقه شما، سبک داخلی فضای ناهار خوری و نیازهای شما متفاوت باشد.

 

چیدمان میز ناهار خوری

انتخاب تم میز ناهار خوری

هنگام تزیین میز ناهار خوری خود باید یک تم را انتخاب کنید. انتخاب تم میز ناهار خوری برای چیدمان، می‌تواند به شما کمک کند تا فضایی زیبا، جذاب و هماهنگ ایجاد کنید.

چند نکته برای انتخاب تم میز ناهارخوری:

1- سبک دکوراسیون منزل خود را در نظر بگیرید:

تم میز ناهار خوری باید با سبک کلی دکوراسیون منزل شما هماهنگ باشد. به‌عنوان مثال، اگر دکوراسیون منزلتان مدرن است، می‌توانید از یک تم مدرن مانند مینیمالیستی یا اسکاندیناوی استفاده کنید.

دکوراسیون‌های الهام گرفته شده از وینتاژ می‌توانند از الگوهای بازیگوش و عناصر چوبی روستایی استفاده کنند. از طرف دیگر، سبک اسکاندیناوی ساده‌تر است و نیاز به خطوط واضح زیادی از طریق شیشه، رنگ‌های خنثی و ظروف ساده دارد. قبل از شروع تزئین میز ناهار خوری، بهتر است به یک ایده اصلی بسنده کنید. سپس انتخاب قطعات تزئینی بسیار آسان‌تر است.

 

2- مناسبت را در نظر بگیرید:

آیا برای یک وعده غذایی معمولی چیدمان می‌کنید یا برای یک مهمانی خاص؟ تم انتخابی شما باید با مناسبت هماهنگ باشد.

 

چیدمان میز ناهار خوری

 

3- رنگ‌ها را انتخاب کنید:

رنگ‌ها نقش مهمی در ایجاد تم دارند. از رنگ‌های مورد علاقه خود و همچنین رنگ‌هایی که با دکوراسیون منزلتان هماهنگ هستند استفاده کنید.

 

4- از الگوها و بافت‌ها استفاده کنید:

الگوها و بافت‌ها می‌توانند به تم شما عمق و بُعد ببخشند. از رومیزی‌ها، دستمال‌ها، زیر بشقابی‌ها و ظروفی که دارای الگوها و بافت‌های مختلف هستند استفاده کنید.

 

چیدمان میز ناهار خوری

 

5- از گل‌ها و گیاهان استفاده کنید:

گل‌ها و گیاهان می‌توانند به زیبایی و طراوت میز شما بیفزایند. از گل‌های تازه، شاخه‌های گل یا گیاهان آپارتمانی استفاده کنید.

گیاهانی که می‌توان به‌کار برد: پیچک، مینی هیولا، آلوکازیا، مینی ارکیده

 

چیدمان میز ناهار خوری

 

6- از دکوری استفاده کنید:

دکوری می‌تواند به تم شما شخصیت و سبک ببخشد. از شمع‌ها، شمع‌دان‌ها، مجسمه‌ها یا هر چیز دیگری که دوست دارید استفاده کنید.

 

7- خلاق باشید:

مهم‌تر از همه، خلاق باشید و از ایده‌های خود استفاده کنید! هیچ قانون ثابتی برای انتخاب تم میز ناهار خوری وجود ندارد، پس هر طور که دوست دارید آن را تزئین کنید.

 

چند ایده برای تم‌های مختلف میز ناهار خوری
  • تم روستایی: از رومیزی‌های گل‌دار، ظروف چوبی و گل‌های وحشی استفاده کنید.
  • تم ساحلی: از رومیزی‌های راه راه آبی و سفید، صدف‌ها و شمع استفاده کنید.
  • تم عاشقانه: از رومیزی‌های توری، شمع‌ها و گل‌های رز استفاده کنید.
  • تم تعطیلات: از رومیزی‌های با طرح‌های کریسمس، هانوکا یا کوانزا، شمع‌ها و تزئینات مربوط به تعطیلات استفاده کنید.

با کمی خلاقیت، می‌توانید تم‌های بی‌شماری برای میز ناهارخوری خود ایجاد کنید. از این ایده‌ها به عنوان الهام استفاده کنید و از چیدمان میز خود لذت ببرید.

 

میز ناهار خوری را با دستمال تزئین کنید.

میز ناهار خوری را به روشی ساده تزئین کنید. گاهی اوقات تنها چیزی که لازم است چند دستمال پارچه‌ای تا شده هنرمندانه برای زیبایی میز ناهار خوری است. به‌سادگی آ‌نها را در هر بشقاب جداگانه قرار دهید و تزئین میز یادآور سبک یک رستوران نجیب با کیفیت بالا است. نگران نباشید، تا کردن دستمال سفره آنقدرها که در ابتدا به نظر می رسد پیچیده نیست.

 

انتخاب دستمال برای میز غذاخوری
  • باتوجه به رنگ سرویس پذیرایی خود رنگ دستمال‌ها را انتخاب کنید.
  • با توجه به سبک چیدمان و سرویس غذاخوری نوع تا دستمال را هم انتخاب کنید. این کار می‌تواند در چیدمان شما بسیار تأثیرگذار باشد.
  • نوع تا کلاسیک مثل مدل گل برای سرویس کلاسیک و مهمانی‌های رسمی مناسب‌تر خواهد بود.
  • تا کردن فانتزی مثل مدل‌های حیوانی و … هم برای مهمانی‌هایی غیر رسمی مناسب‌تر است.

 

چند روش مختلف برای تا کردن دستمال سفره

تا کردن دستمال سفره به روش پاپیونی:

 تای پاپیونی باعث ایجاد یک ظاهر جذاب روی میز و سفره غذا می‌شود. برای انجام این کار از یک بشقاب مسطح استفاده کنید. دستمال سفره را در جهان مختلف به شکلی تا بزنید که به شکل یک پاپیون در بیاید. برای جلوگیری از باز شدن حالت پاپیونی دستمال سفره، وسط آن از چند روبان رنگی استفاده کنید و پشت آن را چسب بزنید.

 

چیدمان میز ناهار خوری

 

تا کردن به روش جیبی زاویه‌دار:

 یکی از ساده‌ترین و راحت‌ترین روش‌های تا کردن دستمال سفره که البته یکی از شیک‌ترین ایده‌ها نیز محسوب می‌شود. برای این طراحی باید از یک دستمال سفره مربعی شکل استفاده کنید. آن را سه مرتبه تا بزنید و سپس تای سوم را زاویه بدهید تا به شکل یک جیب در بیاید. قرار دادن قاشق و چاقو چنگال درون این دستمال سفره ظاهر بسیار جذابی به سفره می‌دهد.

 

   چیدمان میز ناهار خوری

 

تا کردن به روش خرگوشی:

 بسیاری از شعبده بازها از کلاه جادویی خود خرگوش بیرون می‌آورند برخی هم از طرح گوش‌های خرگوش برای طراحی دستمال سفره استفاده می‌کنند. برای انجام این کار ابتدا دستمال سفره را یک تای سه لایه بزنید. سپس گوشه‌های پایین را به سمت مرکز دستمال سفره حرکت دهید و یک شکل موشک کاغذی به آن بدهید. این نوع روش تا کردن مخصوص اعیاد مخصوص (مانند جشن عید شب پاک) است.

 

چیدمان میز ناهار خوری

 

تا کردن به روش پاکت نامه‌ای:

 آخرین روش تا کردن دستمال سفره که در این متن می‌خواهیم به آن اشاره کنیم، تا کردن به روش پاکت نامه‌ای است. بسیاری از میزبانان علاقه دارند یادداشت‌هایی برای مهمانان خود قرار دهند و به این روش آن‌ها را سورپرایز کنند. برای انجام این کار ابتدا دستمال سفره را از وسط تا کنید. سپس لبه‌های کناری را به سمت مرکز دستمال حرکت دهید و آن را به وسیله یک پانج یا منگنه به دستمال متصل کنید. البته قبل از ایجاد اتصال، نامه یا یادداشت مورد نظر خود را تهیه و آن را بین دو لایه دستمال سفره قرار دهید.

 

چیدمان میز ناهار خوری

 

تا کردن به روش گل:

تا کردن دستمال سفره به شکل گل گرچه پیچیده و مشکل به نظر می رسد؛ اما با کمی دقت، بسیار ساده و آسان است. یک دستمال سفره پارچه‌ای مربع شکل به ضلع ۴۰ سانتی‌متر را در نظر بگیرید و ابتدا چهارگوشه دستمال را تا کرده، بر روی مرکز آن قرار دهید.

این کار را یک بار دیگر انجام دهید و گوشه‌های به دست آمده را بر روی مرکز مربع قرار دهید. دستمال را برگردانید و برای سومین بار گوشه‌های آن را تا کرده و بر روی مرکز دستمال قرار دهید. گوشه‌های دستمال را با دست در مرکز مربع نگاه دارید.

در حالی که یک دست خود را بر روی گوشه‌ها در مرکز مربع نگاه داشته‌اید دست دیگر را به زیر یکی از گوشه‌ها برده و لایه اول را به‌طرف بیرون بیاورید تا مطابق تصویر به‌صورت مثلثی در بالای گوشه مربع قرار گیرد. این کار را در سه گوشه دیگر مربع نیز انجام دهید. سپس با گوشه‌های لایه بعدی دستمال در زیرگل نیز همین کار را انجام دهید تا چهار مثلث دیگر در میان گلبرگ‌ها تشکیل شود. بهتر است با قرار دادن یک ترشی خوری کوچک و زیبا در مرکز گل، مانع باز شدن احتمالی تای دستمال شوید.

 

چیدمان میز ناهار خوری

 

کلام آخر

یکی از بهترین روش‌ها برای جلب توجه مهمانان و تحت تاثیر قرار دادن آن‌ها توجه به جزئیات کوچک است. تا کردن دستمال سفره نیز یک چیدمان میز ناهار خوری است که تاثیر زیادی در نمای کلی سفره می‌گذارد. با توجه به نوع مهمانان و مراسم از روش‌های مختلفی برای تا کردن آن‌ها می‌توان استفاده کرد.

مبلمان آرتا مقاله‌ای در ارتباط با انواع میز ناهار خوری نیز دارد که با توجه به آن می‌توانید ابتدا میز ناهار خوری متناسب سلیقه و دکوراسیون خود را انتخاب کنید.

فهرست مطالب

مقالات مرتبط

راهنمای خرید میز ناهار خوری

راهنمای خرید میز ناهار خوری

راهنمای خرید میز ناهار خوری     خرید میز ناهار خوری یکی از تصمیم‌های مهم در دکوراسیون داخلی است که تأثیر زیادی بر زیبایی و

اشتراک گذاری:

Telegram
WhatsApp
LinkedIn
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن مبلمان، از دیرباز بخشی اساسی از زندگی روزمره انسان‌ها بوده و تغییرات بسیاری در طول تاریخ داشته است. این تغییرات

روند تغییرات در طراحی صندلی‌

روند تغییرات در طراحی صندلی‌

روند تغییرات در طراحی صندلی‌ها و کارکردهای آن در سال‌های اخیر     صندلی‌ها از ابتدای تاریخ بشر نقش مهمی در زندگی انسان‌ها ایفا کرده‌اند.