چرا مبل نو صدا می‌دهد؟

صدا دادن مبل نو

همه ما زمانی به فکر خرید مبل می‌افتیم که صدای آن در هنگام استفاده، زیاد شده و یا اینکه مشکلات دیگری ما را مجبور به خرید کرده است. از این رو زمانی که مبل جدید می‌خریم انتظار نداریم صدا بدهد. برای همین این سؤال برایمان پیش می‌آید که چرا مبل نو صدا می‌دهد؟ باید به شما بگوییم جزء در موارد معدود جای نگرانی وجود ندارد.

گاهی صدای جیر جیر کردن مبل نو باعث این می‌شود که تمرکز نداشته باشید و اعصابتان به هم بریزد. چرا که بعد از یک روز کاری خسته‌کننده قصد استراحت دارید و می‌خواهید با آرامش بر روی مبل نشسته چای بنوشید و یا فیلم مورد علاقه خود را تماشا کنید. از این رو این صدا آرامش شما را هم سلب خواهد کرد. اگر این مورد برای شما نیز سؤال می‌باشد که چرا مبل نو صدا می‌دهد، در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با دلایل آن آشنا کنیم و نکاتی را برای رفع این مشکل ارائه دهیم.

علل صدا دادن مبل نو

اینکه هنوز از مبل جدید و نو خریداری شده استفاده چندانی نکردید و به صدا افتاده و جیر جیر می‌کند حق دارید که ناراحت باشید. چرا که همه دوست دارند خریدی که انجام می‌دهند بدون نقص باشد و هزینه‌ای که بابت آن انجام دادند، ارزش آن را داشته باشد. از این رو شاید شما هم با مواجه شدن با این موضوع هزاران فکر نابجا و بجا در مورد محصول و فروشنده به ذهنتان خطور کند که شاید سرتان کلاه رفته و محصول بی کیفیتی به شما فروخته‌اند. از این رو در ادامه علل صدا دادن مبل نو را برایتان شرح می‌دهیم تا به این سؤال شما پاسخ دهیم.

شل بودن تسمه کشی مبل

اولین دلیل صدا دادن مبل نو می‌تواند این مورد باشد که تسمه کشی در آن شل نصب شده است. تسمه کشی در واقع یک نوع کش نازک موازی می‌باشد که با روکش پارچه‌ای یا نایلونی تولید می‌شود و به صورت پیوسته در مبلمان استفاده می‌گردد. از این رو اگر تسمه کشی شل انجام شود، می‌توان گفت یکی از پاسخ‌هایی است که می‌توان به سؤال چرا مبل نو صدا می‌دهد، داد.

سابیده شدن چوب‌ها

آیا تا به حال با صدای غژغژ در مبلمان مواجه شده‌اید؟ زمانی که چوب‌های کف، کم پیچ زده شده باشند، باعث می‌شوند که چوب‌ها به یکدیگر سابیده شوند. از این رو این مورد باعث غژغژ کردن در مبل نو می‌گردد. حال برای اینکه مبل پرتراکم باشد، آن را پیچ می‌زنند. این به این معنی است که فشار و حجم فوم مبل را زیاد می‌کنند تا با کیفیت بهتری آن‌ها را تولید کنند و برای استفاده راحت‌تر باشند. پس دومین دلیل صدا دادن مبل نو، کم پیچ زدن چوب کف خواهد بود. خوب است بدانید برای پیچ زدن از فنرهای مبلی نیز استفاده می‌کنند.

صدا دادن مبل نو

نامیزان بودن پایه‌های وسط مبل نو

اگر مبل نو شما صدای جیرجیر می‌دهد شاید یکی از علل آن این باشد که پایه‌های وسط آن را کوتاه یا بلند ساخته‌اند. از این رو اگر مبل جدید شما صدا می‌دهد، ممکن است یکی از دلایلش این مورد باشد. در واقع می‌توان گفت، پایه وسط مبل به جهت افزایش استحکام و پایداری مبلمان استفاده می‌شود و جنبه زیبایی نیز دارد. هم چنین این پایه یکی از علت‌های کاهش خستگی و افزایش راحتی در مبلمان است. پایه وسط، پایه اصلی و نقطه تعادل می‌باشد. از این جهت میزان بودن این پایه خیلی مهم خواهد بود تا باعث ایجاد صدا در مبل نو نشود.

صدا دادن مبل نو

استفاده از متریال بی کیفیت

متأسفانه، بعضی از تولیدکنندگان برای اینکه هزینه‌ها را کاهش داده و سود خود را بالا ببرند، از مواد و متریال بی کیفیتی در ساخت مبلمان استفاده می‌کنند. چرا که عدم استفاده از متریال باکیفیت، علاوه بر اینکه عمر محصول را کوتاه می‌کند، هم چنین باعث ایجاد سر و صدا از قسمت‌های مختلف می‌گردد. از این رو حاضر نشوید کیفیت را فدای هزینه کنید. اینکه مبلمان با کیفیت بخرید، شما را از شر این مشکل خلاص خواهد کرد. آرتا، فروشگاهی است که در پایه و نمای کارهایش تماماً از چوب راش استفاده می‌کند. این دلیلی است که خرید از این تولیدی را برای شما عزیزان تضمین می‌کنیم.

صدا دادن مبل نو

راه‌حل‌هایی برای کم کردن صدای مبل نو

برای اینکه بتوانید سر و صدای مبل نو را کم کنید کافی است یک سری نکات را رعایت نموده و مواردی را چک نمایید. برای کم کردن صدای مبل نو، بهتر است از پیچ و مهره‌های با کیفیت استفاده کنید. چرا که آن‌ها به تدریج شل نمی‌شوند و سر و صدا تولید نمی‌کنند. در زمان انتخاب مبلمان، بهتر است به سبک طراحی آن نیز دقت داده باشید. چرا که می‌بایست مبلی را خریداری کنید که علاوه بر جلوه ظاهری، نکات فنی نیز در آن رعایت شده باشد.

اگر در مبل لایه‌های عایق صدا را افزایش دهید، صداهای بیرونی و ارتعاشاتی که ممکن است به‌خاطر ساختار مبل به داخل آن منتقل شود، کاهش می‌یابد. این کار باعث می‌شود که راحت‌تر بتوانید از مبلمان استفاده کنید و صدای جیر جیر را در مبل نو کم نمایید. یکی دیگر از مواردی که می‌توانید برای کم کردن صدای مبل نو به کار ببرید، این است که قسمت‌های متحرک را روغن‌کاری کنید. چرا که اصطکاک را کم می‌کند و صدا را کاهش می‌دهد.

صدا دادن مبل نو

از کجا مبل با کیفیت بخریم

با توجه به دلایلی که برای سؤال چرا مبل نو صدا می‌دهد بیان شد، بهتر است از فروشگاهی معتبر مبلمان خود را تهیه نمایید تا از کیفیت متریال استفاده شده در محصولات آن مطمئن باشید. با توجه به دلایلی که برای سؤال چرا مبل نو صدا می‌دهد بیان شد، بهتر است از فروشگاهی معتبر مبلمان خود را تهیه نمایید تا از کیفیت متریال استفاده شده در محصولات آن مطمئن باشید. با یک خرید باکیفیت دیگر نیاز نیست نگران صدا دادن مبلی باشید که به تازگی خریده‌اید و هنوز چندان از آن استفاده زیادی نکرده‌اید. از این رو پیشنهاد ما به شما فروشگاه مبلمان آرتا می‌باشد. شما می‌توانید با خیال راحت خرید خود را از این فروشگاه انجام دهید. چرا که کیفیت محصولات در این فروشگاه تضمین شده است و بهترین مواد را برای ساخت مبلمان استفاده می‌نماید. از این رو خالی از لطف نیست از سایت فروشگاهی آرتا دیدن کنید.

جمع‌بندی

چرا مبل نو صدا می‌دهد؟ این سؤالی است که بسیاری از کسانی که تازه مبل خریده‌اند با آن سر وکله می‌زنند. به همین جهت در این مقاله سعی کردیم به آن پاسخ دهیم و شما را با علل صدا دادن مبل نو آشنا کنیم. هم چنین راه‌حل‌هایی برای کم کردن سر و صدا در مبلمان جدید و معرفی فروشگاهی معتبر برای خرید محصولی با کیفیت نیز ارائه دادیم. شما میتوانید هر نوع مبلمانی مدنظر دارید از مبلمان کلاسیک گرفته تا مبلمان چستر را با بهترین کیفیت و قیمت از فروشگاه آرتا خریداری کنید. با این وجود اگر شما نیز تجربه‌ای در خصوص رفع صدا در مبلمان نو دارید، لطفاً آن را با ما به اشتراک بگذارید.

فهرست مطالب

مقالات مرتبط

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن مبلمان، از دیرباز بخشی اساسی از زندگی روزمره انسان‌ها بوده و تغییرات بسیاری در طول تاریخ داشته است. این تغییرات

روند تغییرات در طراحی صندلی‌

روند تغییرات در طراحی صندلی‌

روند تغییرات در طراحی صندلی‌ها و کارکردهای آن در سال‌های اخیر     صندلی‌ها از ابتدای تاریخ بشر نقش مهمی در زندگی انسان‌ها ایفا کرده‌اند.

مبلمان مدرن

مبلمان مدرن

مبلمان مدرن مبلمان مدرن به دسته وسیعی از سبک‌های طراحی اطلاق می‌شود که از اواخر قرن نوزدهم تا به امروز رواج یافته‌اند. این سبک‌ها در

اشتراک گذاری:

Telegram
WhatsApp
LinkedIn
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن مبلمان، از دیرباز بخشی اساسی از زندگی روزمره انسان‌ها بوده و تغییرات بسیاری در طول تاریخ داشته است. این تغییرات

روند تغییرات در طراحی صندلی‌

روند تغییرات در طراحی صندلی‌

روند تغییرات در طراحی صندلی‌ها و کارکردهای آن در سال‌های اخیر     صندلی‌ها از ابتدای تاریخ بشر نقش مهمی در زندگی انسان‌ها ایفا کرده‌اند.