مبل فرانسوی کلاسیک

 

مبل های فرانسوی کلاسیک به عنوان یک نوع خاص از مبلمان  فرانسوی با طراحی و سبک کلاسیک در نظر گرفته می‌شوند. این نوع مبل ها با الهام از دوره‌های مختلف تاریخی و هنری فرانسه ساخته می‌شوند و اغلب دارای جزئیات زیبا و تزئینات شگفت‌انگیزی هستند

هر مبلمان به دلیل ویژگی‌ها و خصوصیات خاصی که دارد، یک نام مخصوص به خود می‌گیرد. این نوع مبلمان نیز ویژگی‌های خاص به خود دارد که آن را در رده مبلمان محبوب قرار می‌دهند.

ویژگی‌های مشترک مبل های فرانسوی کلاسیک عبارت‌اند از:

ویژگی های ظاهری

پایه‌های منحنی و بیرون‌نما از ویژگی‌های ممتاز مبلمان کلاسیک فرانسوی محسوب می‌شوند. این پایه‌ها گاهی به شکل پنجه حیوانات باز می‌آیند و به عنوان پایه‌های شمشیری شناخته می‌شوند. از این رو، این نوع مبلمان با توجه به پایه‌هایی که دارند به راحتی قابل تشخیص هستند.

مبلمان حاضر با یک طرح منبت کاری، کنده کاری، و ظرافت منحصر به فرد ارائه شده است. این طرح و زیبایی، در ابتدا از الگوبرداری از طرح‌های روم باستان آغاز شده است و به طور معمول نمایانگر تفکر و ذوق مردم فرانسه می‌باشد.

ساختار ابتدایی مبلمان کلاسیک فرانسوی در دوران حکومت لوئی پانزدهم آغاز گردید.

 

جنس رویه مبلمان کلاسیک فرانسوی

پارچه‌های مورد استفاده در تولید مبل های فرانسوی کلاسیک اغلب از جنس کتان و ولوت بوده و با طرح‌های ساده و ظریف به تصویر کشیده می‌شوند. برخی از این پارچه‌ها از جنس‌های لوکس و لاکچری مانند ابریشم و مخمل ساخته شده‌اند، حتی برخی از آن‌ها به صورت تور نیز موجود هستند که این امر موجب افزایش قیمت محصول می‌شود.

متریال تولید مبلمان

متریال مورد استفاده برای تولید هر مبلمان، با ارزش و با کیفیت است. از چوب راش گرجستان برای مبلمان کلاسیک فرانسوی به عنوان یکی از بهترین متریال‌ها استفاده شده است. برای مدل‌های دیگر نیز از چوب‌های گردو، روسی، افرا، آبنوس که مقاومت و طول عمر بالایی دارند، استفاده می‌شود.

راحتی مبلمان

یکی از ویژگی‌های دیگر مبلمان کلاسیک فرانسوی، راحتی آن است. با نشستن یکباره بر روی مبلمان، راحتی آن را تجربه می‌کنید. این دسته از مبلمان دارای جثه کوچکتری هستند که احساس راحتی بهتری نسبت به دیگر مدل‌های مبلمان را فراهم می‌کند.

رنگ مبلمان کلاسیک فرانسوی

رنگ‌های سفید و روشن در بیشتر موارد در مبلمان کلاسیک فرانسوی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این رنگ‌ها به طور معمول به اعتقاد طراحان، حال و هوای آرامش را ایجاد می‌کنند. در گذشته، انتخاب رنگ‌های روشن و خنثی، به ویژه سفید، برای طراحی مبلمان کلاسیک معمول بود، اما در طول زمان انتخاب رنگ‌های تیره و زننده نیز جای خود را گرفته تا هرکس بتواند مبلمان فرانسوی را با توجه به دکوراسیون منزل خود ترتیب دهد.

انتخاب رنگ واحد یا ترکیبات رنگی در مبلمان کلاسیک فرانسوی به سلیقه شخصی، میزان نور محیط و دکوراسیون کلی محل استفاده وابسته است.

مبل کلاسک فرانسوی کلاسیک

 

قیمت مبل های فرانسوی

قیمت مبلمان فرانسوی متغیر و به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهمترین عواملی که بر قیمت مبلمان فرانسوی تأثیر می‌گذارند عبارت‌اند از:

کیفیت ساخت، طراحی و جزئیات

مبلمان فرانسوی از جنس‌ها و مواد با کیفیت تهیه می‌شود که ممکن است به ترتیب کیفیت و نوع مواد، قیمت را تحت تأثیر قرار دهد. مثلاً، استفاده از چوب با کیفیت، روکش طبیعی، طراحی و جزئیات مبلمان نیز بر قیمت آن تأثیرگذار است. مبلمان با تراش‌های زیبا، تزئینات دقیق، و طراحی‌های خاص معمولاً گران‌تر هستند.

جنس رویه و پارچه

در صورت استفاده از روکش های با کیفیت مثل چرم طبیعی یا پارچه‌های با کیفیت، قیمت مبلمان افزایش می‌یابد.

محل تولید

مبلمان فرانسوی اصیل که در خود فرانسه تولید شده باشد  و وارداتی باشند گران‌تر اند. همچنین، مبلمان با برند‌های معروف و معتبر معمولاً قیمت بالاتری دارد شما نیز اگر علاقمند به خرید مبل کلاسیک فرانسوی قیمت ارزان هستید میتوانید انواع مبل فرانسوی مدرن و راحتی را با بهترین قیمت و با کیفیتی نزدیک به مبل های ساخت فرانسه از فروشگاه مبلمان آرتا تهیه فرمایید.

تعداد نشیمن

اندازه و تعداد نشیمن‌ها در هر مبل نیز بر قیمت تأثیرگذار است. مثلاً مبلمان دارای بیشترین تعداد نشیمن‌ها ممکن است گران‌تر باشد.

تعداد نشیمن‌های مبل فرانسوی کلاسیک ممکن است بسیار متنوع باشد و به طراحی هر مدل و نوع مبلمان بستگی داشته باشد. معمولاً، مبلمان فرانسوی کلاسیک شامل مبل دونفره، سه‌نفره، و حتی صندلی‌های تکی می‌شود.

به طور معمول تعداد نشیمن مبل های فرانسوی کلاسیک شامل 7 نفرمی شود

یک عدد مبل سه نفره – یک عدد مبل دو نفره – دو مبل تک نفره

در هر صورت، این تعداد ممکن است با توجه به طراحی خاص هر مدل، اندازه فضا، و سلیقه شما متغیر باشد. پیشنهاد می‌شود قبل از خرید، ابعاد دقیق مدل مبلمان مورد نظر را بررسی و با ابعاد فضای شما مطابقت دهید تا بهترین استفاده را از آن ببرید.

نشیمن مبل فرانسوی

متریال‌های استفاده شده

استفاده از مواد با کیفیت در ساخت مبلمان می‌تواند به افزایش قیمت منجر شود. مثلاً چوب با کیفیت، متریالهای مقاوم، و پارچه‌های با کیفیت معمولاً هزینه بیشتری دارند.

 

شیوه تولید

متدولوژی تولید نیز می‌تواند بر قیمت مبلمان تأثیر بگذارد. مثلاً مبلمان دست ساخت و هنری ممکن است گران‌تر باشد.

به طور کلی، قیمت مبلمان فرانسوی متغیر و ممکن است در بازارهای مختلف و بر اساس شرایط مختلف تغییر کند. برای خرید موفق و هوشمندانه، توصیه می‌شود مطالعه و تحقیقات دقیقی انجام داده و به محصولات با کیفیت توجه کنید.

نتیجه گیری:

به دنبال مبل فرانسوی با کیفیت و سبک کلاسیک هستید؟ با رعایت نکات مطرح شده در این راهنما، بهترین انتخاب را برای خانه خود انجام دهید و از زیبایی و راحتی طیف گسترده‌ای از مبل فرانسوی لذت ببرید. به طور کلی، مبلمان کلاسیک فرانسوی نه تنها ابزاری برای استراحت و راحتی است، بلکه یک آثار هنری که زندگی را با ذوق و ارزش‌های فرهنگی و هنری زیبا می‌کند. با انتخاب مبلمان کلاسیک فرانسوی، شما یک نشانه از توجه به جزئیات و ذوق زندگی در محیط خود ایجاد می‌کنید.در حین خرید مبلمان کلاسیک فرانسوی، به اهمیت جزئیات و مواد استفاده شده می‌پردازیم. ترکیب رنگ‌های آرام و زنده با پایه‌های تزئینی و تراش‌های زیبا، یک هماهنگی بینظیر در فضا ایجاد می‌کند. همچنین، نکاتی مانند محل تولید، راحتی، و خدمات پس از فروش نیز نقش مهمی در انتخاب مبلمان دارند.

فهرست مطالب

مقالات مرتبط

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن مبلمان، از دیرباز بخشی اساسی از زندگی روزمره انسان‌ها بوده و تغییرات بسیاری در طول تاریخ داشته است. این تغییرات

روند تغییرات در طراحی صندلی‌

روند تغییرات در طراحی صندلی‌

روند تغییرات در طراحی صندلی‌ها و کارکردهای آن در سال‌های اخیر     صندلی‌ها از ابتدای تاریخ بشر نقش مهمی در زندگی انسان‌ها ایفا کرده‌اند.

مبلمان مدرن

مبلمان مدرن

مبلمان مدرن مبلمان مدرن به دسته وسیعی از سبک‌های طراحی اطلاق می‌شود که از اواخر قرن نوزدهم تا به امروز رواج یافته‌اند. این سبک‌ها در

اشتراک گذاری:

Telegram
WhatsApp
LinkedIn
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن مبلمان، از دیرباز بخشی اساسی از زندگی روزمره انسان‌ها بوده و تغییرات بسیاری در طول تاریخ داشته است. این تغییرات

روند تغییرات در طراحی صندلی‌

روند تغییرات در طراحی صندلی‌

روند تغییرات در طراحی صندلی‌ها و کارکردهای آن در سال‌های اخیر     صندلی‌ها از ابتدای تاریخ بشر نقش مهمی در زندگی انسان‌ها ایفا کرده‌اند.