برای مبلمان، پایه فلزی مناسب است یا پایه چوبی؟

یکی از مواردی که باعث می‌شود بتوانیم فضای محیط خانه‌مان را زیبا کنیم، انتخاب مبلمان مناسب است. توجه به طراحی دکوراسیون و سبک چیدمان منزل، از اصولی است که در حین خرید مبلمان باید به آن توجه نمود. هم چنین یکی از انتخاباتی که می‌بایست در خرید مبلمان خود داشته باشید، نوع پایه آن است. شاید برای شما نیز سؤال باشد که برای مبلمان، پایه فلزی مناسب است یا پایه چوبی؟ جواب به این سؤال بسیار ساده خواهد بود.

کافی است معایب و مزایای هر دو نوع پایه مبلمان برای انواع مبلمان مانند مبل چستر، ال، تختخواب شو و… را بدانید تا بهتر بتوانید برای خرید و انتخاب نوع آن تصمیم‌گیری کنید. باید خاطر نشان کرد، در مورد پایه مبل جدای از زیبایی، استحکام آن نیز مهم خواهد بود. از این‌ رو در این مقاله قصد داریم به این سؤال پاسخ دهیم و در مورد مزایا و معایب هر یک از انواع پایه‌های چوبی یا فلزی برای مبل نکاتی را با شما به اشتراک بگذاریم.

انواع پایه مبل را بشناسید

درست است که به‌صورت قطع تصمیم خود را از بین دیگر پایه‌های مبل گرفته‌اید و بر سر دو راهی بین انتخاب پایه استیل یا چوبی مانده‌اید. اما خالی از لطف نیست به‌صورت کلی انواع پایه‌ها را بشناسید. در ادامه انواع پایه‌های مبل، به شما معرفی می‌گردد. سپس به مقایسه بین دو پایه فلزی و چوبی خواهیم پرداخت.

 • پایه مبل مربعی
 • پایه مبل مخروطی
 • پایه مبل فلزی یا استیل
 • پایه مبل چوبی
 • پایه مبل مدرن
 • پایه مبل خراطی شده

پایه فلزی مبل

این نوع از پایه مبل، در بین عموم محبوبیت زیادی پیدا کرده و به‌ عنوان یک پایه محکم برای مبل شناخته شده است. جدای از استحکام، از نظر بهداشتی نیز نسبت به پایه چوبی بهتر می‌باشد چرا که به‌ راحتی با دستمال تمیز می‌شود و نگهداری‌های خاص پایه‌های چوبی را ندارد. اما مزایای پایه فلزی مبل به این دو مورد خلاصه نمی‌گردد و دلایل دیگری نیز وجود دارد که به شما تضمین کند که این نوع پایه را انتخاب نمایید.

این نوع از پایه مبل، در بین عموم محبوبیت زیادی پیدا کرده و به‌عنوان یک پایه محکم برای مبل شناخته شده است. جدای از استحکام، از نظر بهداشتی نیز نسبت به پایه چوبی بهتر می‌باشد چرا که به‌راحتی با دستمال تمیز می‌شود و نگهداری‌های خاص پایه‌های چوبی را ندارد. اما مزایای پایه فلزی مبل به این دو مورد خلاصه نمی‌گردد و دلایل دیگری نیز وجود دارد که به شما تضمین کند که این نوع پایه را انتخاب نمایید.

مزایای پایه استیل مبل

این روزها این مدل پایه از مبل بسیار مورد توجه قرار گرفته و ترند روز است. تنوع طرح‌های مختلف این نوع از پایه فلزی یا به‌اصطلاح استیل در بازار بسیار زیاد می‌باشد و شما می‌توانید بسته به نوع دکوراسیون منزلتان هر طرحی را که می‌خواهید انتخاب و خرید کنید.

 1. مقاومت و استحکام بالا: ساختار قوی و مقاومت بالا در پایه فلزی، باعث می‌شود که عمر مبلمان بالا رود و تا مدت‌ها نیاز به تعویض آن‌ها نداشته باشید.
 2. جذابیت ظاهری: به دلیل ظاهر جذاب و مدرن، این نوع از پایه‌های مبل، قابل ست‌ کردن با هر دکوراسیون و طراحی داخلی هستند.
 3. راحتی در نظافت: پایه فلزی به‌ راحتی و آسانی قابل تمیز شدن می‌باشد. به صورتی که می‌توان آن را با یک پارچه مرطوب و محلول تمیزکننده، از هر گونه لک و آلودگی پاک نمود.
 4. هماهنگی با سایر قطعات: به‌ خاطر طراحی زیبا و منحصر به‌ فرد پایه فلزی مبل، با هر سبکی از فضای داخلی می‌توانید آن را هماهنگ کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.
 5. قابلیت جابه‌جایی آسان: مبلمانی که دارای پایه فلزی هستند را می‌شود به‌ راحتی جابه‌جا کرد و در هر مکانی که مدنظر دارید قرارداد.

 

ین روزها این مدل پایه از مبل بسیار موردتوجه قرار گرفته و ترند روز است. تنوع طرح‌های مختلف این نوع از پایه فلزی یا به‌اصطلاح استیل در بازار بسیار زیاد می‌باشد و شما می‌توانید بسته به نوع دکوراسیون منزلتان هر طرحی را که می‌خواهید انتخاب و خرید کنید. مقاومت و استحکام بالا: ساختار قوی و مقاومت بالا در پایه فلزی، باعث می‌شود که عمر مبلمان بالا رود و تا مدت‌ها نیاز به تعویض آن‌ها نداشته باشید. جذابیت ظاهری: به دلیل ظاهر جذاب و مدرن، این نوع از پایه‌های مبل، قابل ست‌کردن با هر دکوراسیون و طراحی داخلی هستند. راحتی در نظافت: پایه فلزی به‌راحتی و آسانی قابل تمیزشدن می‌باشد. به صورتی که می‌توان آن را با یک پارچه مرطوب و محلول تمیزکننده، از هرگونه لک و آلودگی پاک نمود. هماهنگی با سایر قطعات: به‌خاطر طراحی زیبا و منحصربه‌فرد پایه فلزی مبل، با هر سبکی از فضای داخلی می‌توانید آن را هماهنگ کنید و از زیبایی آن لذت ببرید. قابلیت جابه‌جایی آسان: مبلمانی که دارای پایه فلزی هستند را می‌شود به‌راحتی جابه‌جا کرد و در هر مکانی که مدنظر دارید قرارداد.

معایب پایه فلزی

درست است که تا به اینجا از مزایای پایه استیل مبل صحبت کردیم، اما هر محصولی در کنار داشتن نقاط قوت، یک سری معایب و نقاط منفی نیز دارد. برای اینکه بتوانید تصمیم درستی در انتخاب نوع پایه مبل خود داشته باشید بهتر است معایب این مدل پایه را نیز بشناسید تا مقایسه این دو مدل پایه مبل به‌ درستی انجام گیرد:

 1. ایجاد صدا: اگر از آن دسته افرادی هستید که هر چند وقت یکبار دوست دارید مکان مبل‌های خود را تغییر دهید، باید بدانید این مدل پایه مبل در هنگام جابه‌جایی سر و صدای زیادی از خود ایجاد خواهد کرد.
 2. خرابی: پایه فلزی اگر دچار خرابی و شکستگی شود، به‌ سختی قابل‌ تعمیر و پر هزینه خواهد بود.
 3. طبیعی نبودن: برخی افراد دوست دارند ظاهر مبلشان طبیعی باشد. اگر حس طبیعی بودن چوب را دوست دارید، انتخاب این مدل پایه مبل را فراموش کنید.

پایه چوبی مبل

اکثر طبیعت دوستان و علاقه‌مندان به چوب و وسایل چوبی، بعد از انتخاب مبل دلخواه و نوع پارچه، به طرح و جنس پایه مبل توجه می‌کنند. بسیاری دوست دارند تناسبی بین جنس مبل و پایه آن وجود داشته باشد. اما گمان می‌کنند این مدل پایه استحکام لازم را ندارد و آسیب‌ پذیر است. در صورتی‌ که نقاط مثبت پایه چوبی نیز قابل‌توجه است. در ادامه مزایای پایه چوبی برای انواع مبلمان از مبلمان کلاسیک گرفته تا راحتی برای تصمیم‌گیری بهتر برایتان آورده شده است.

پایه چوبی مبل

مزایای پایه چوبی مبل

باید گفت ظاهر پایه چوبی گرم و دوست‌داشتنی است به صورتی که احساس آرامش و طبیعی بودن فضا را برایتان ایجاد خواهد کرد. هم چنین با توجه‌ به قدمت زیاد چوب و تنوع زیاد محصولات چوبی و در هم‌ آمیختگی آن‌ها در زندگی روزمره، به‌راحتی با چیدمان و دیگر وسایل منزل قابل هماهنگ‌ شدن است. هم چنین اگر دچار آسیب شد، می‌توانید به‌ راحتی آن را تعویض کنید و نگران هزینه‌های آن نباشید. در مقایسه با پایه فلزی این مدل سر و صدای زیادی نخواهد داشت. پس اگر شما نیز طبیعت دوست هستید، این مدل پایه برای مبلمان راحتی شما مناسب‌تر خواهد بود.

باید گفت ظاهر پایه چوبی گرم و دوست‌داشتنی است به صورتی که احساس آرامش و طبیعی بودن فضا را برایتان ایجاد خواهد کرد. هم چنین باتوجه‌به قدمت زیاد چوب و تنوع زیاد محصولات چوبی و درهم‌آمیختگی آن‌ها در زندگی روزمره، به‌راحتی با چیدمان و دیگر وسایل منزل قابل هماهنگ‌شدن است. هم چنین اگر دچار آسیب شد، می‌توانید به‌راحتی آن را تعویض کنید و نگران هزینه‌های آن نباشید. در مقایسه با پایه فلزی این مدل سروصدای زیادی نخواهد داشت. پس اگر شما نیز طبیعت دوست هستید، این مدل پایه برای مبلمانتان مناسب‌تر خواهد بود.

معایب پایه چوبی

از معایب پایه چوبی مبل می‌توان گفت که نسبت به آفات و حشرات، رطوبت و خراش مقاومت کمتری دارد. هم چنین باید با دقت بیشتری از آن نسبت به پایه فلزی محافظت کرد. پس اگر قصد انتخاب پایه چوبی برای مبلمان خانه‌تان دارید بهتر است با توجه‌ به این موارد تصمیم بگیرید و سپس هزینه کنید.

مقایسه پایه چوبی با پایه استیل مبل

با توجه‌ به نکاتی که در بالا برای مزایا و معایب هر دو مدل از پایه‌های مبل برایتان بیان گردید، کاملاً انتخاب در این مورد سلیقه‌ای است. چرا که شما باید نوع پایه مبل را با توجه‌ به دکوراسیون منزل، داشتن زمان برای نگهداری و بودجه‌ای که دارید انتخاب کنید. لازم به ذکر است اصولاً قیمت پایه فلزی مبل‌ها نسبت به نوع چوبی آن گران‌تر خواهد بود.

خرید مبلمان با پایه فلزی یا پایه چوبی

اگر قصد خرید مبلمانی شیک و باکیفیت با هر مدل از پایه‌های گفته شده در این مقاله را دارید، بهتر است سری به فروشگاه آرتا بزنید. کیفیت محصولات و قطعات استفاده شده در تولیدات این فروشگاه، تضمین شده است. هم چنین در صورت داشتن سؤال و یا گرفتن مشاوره رایگان، می‌توانید با همکاران ما در این مجموعه، لذت یک خرید هوشمندانه و اقتصادی را تجربه نمایید.

فهرست مطالب

مقالات مرتبط

مبل شنی یا بین بگ چیست؟

  مبل شنی یا نام دیگر آن مبل  Bean Bag ، نوعی مبل نرم و انعطاف‌پذیر است که از دانه‌های پلی‌استایرن، گرانول یا بالشتک های

اشتراک گذاری:

Telegram
WhatsApp
LinkedIn
Email

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

مبل مینیمال

مبل مینیمال جدید

کلمه “مینیمال” از واژه‌ی لاتین “minimum” گرفته شده و به معنای کمینه یا حداقل استفاده می‌شود. در زبان فارسی نیز به عنوان “حداقلی” یا “کمینه”

مبل فرانسوی کلاسیک

  مبل های فرانسوی کلاسیک به عنوان یک نوع خاص از مبلمان  فرانسوی با طراحی و سبک کلاسیک در نظر گرفته می‌شوند. این نوع مبل