طریقه شستشوی مبل با شامپو فرش

شستشوی مبل با شامپو فرش

شستشوی مبل با شامپو فرش وقتی مبلمان کثیف می شود یکی از دغدغه های خانم های خانه دار و افراد فعال در خدمات نظافتی است. از آنجایی که خرید مبلمان از اجزای اصلی کوراسیون می باشد در صورت کثیفی از زیبایی منزل یا محیط های کاری می کاهد. در این مقاله قصد داریم آموزش شستن مبل با شامپو فرش را ارائه دهیم. با این آموزش مبل شویی در منزل میتوانید بهترین شامپو مبل را بشناسید و خودتان در منزل به راحتی کار تمیز کردن مبل را انجام دهید.

شامپو فرش در مدل ها ، رایحه ها و برندهای مختلف ایرانی و خارجی در بازار موجود است. این مایع شوینده علاوه بر تمیز کردن فرش و موکت و قالی ، بهترین مایع برای شستن مبل نیز به شمار می رود. کثیفی های ناشی از گرد و غبار و لکه های قوی را میتوانید با این روش از روی مبلمان خود پاک کنید. استفاده از بهترین شامپو فرش برای مبل هزینه های شما را در مبل شویی کاهش می دهد. برای اینکه شستشو مبل با شامپو فرش را به روش درست انجام دهید تا به مبلمان آسیب نرسد باید یکسری نکات را رعایت کنید. در این مطلب با آموزش تمیز کردن مبل بدون دستگاه با استفاده از شامپو فرش این نکات را یاد خواهید گرفت.

شستن مبل با شامپو فرش در خانه

طرز شستن مبل با شامپو فرش

تمیز کردن مبل در منزل در چند مرحله انجام می گیرد:

جارو کردن و گرد و غبار گیری مبلمان :

قبل از هر کاری باید پرز و مو و گرد و غبار روی سطح مبل را تمیز کنید. این کار را در مرحله اول با استفاده از جارو برقی یا برس یا پرزگیر و یا دستمال انجام دهید.  گوشه ها و درز های مبلمان را با دقت به کمک جاروبرقی گردگیری کنید. در صورت استفاده از برس آن را روی سطح فشار ندهید تا به بافت پارچه آسیب نرسد. استفاده از غلطک های پرزگیر بهتر می تواند در جمع آوری موها و مخصوصا مو و پرز حیوانات خانگی به شما کمک کند.

نحوه شستشوی مبل با شامپو فرش

بررسی برچسب راهنمای شست و شوی مبلمان :

قبل از استفاده از هر شوینده ای باید لیبل سازنده مبل یا برچسب راهنمای روی مبلمان را بررسی کنید. نوشته W یا SW به این معنی ست که شستن مبل با شامپو فرش و بخارشو آسیبی به مبلمان وارد نمی کند.

بررسی دستورالعمل مصرف درج شده روی شامپو فرش :

حالا به مرحله شامپو کردن مبل می رسیم. بطور معمول نحوه شست و شوی مبل با شامپو فرش و میزان استفاده و ترکیب آن با آب روی محصول نوشته شده است. طبق طریقه مصرف، بهترین مایع برای شستن مبل را آماده میکنیم. معمولا با هم زدن مایع کف حاصل می شود. در این مرحله با یک پارچه نرم یا اسفنج تمیز کف را روی سطح مبل می کشیم. چند دقیقه صبر کنید سپس با یک پارچه تمیز کف های روی سطوح مبلمان را پاک کنید. بهتر است بعد از پاک کردن کف شستن مبل با شامپو فرش ، به کمک پارچه تمیز و مرطوب دیگری روی سطح مبلمان را دستمال کشی کنید.

طرز شستن مبل با شامپو فرش

در این مرحله برای اطمینان بیشتر از سازگاری شامپو فرش با پوشش مبلمان بهتر است آن را روی قسمت های که قابل رویت نیست تست کنید. اگر تغییر رنگ و مشکلی پیدا نشد با خیال راحت شستن مبل با شامپو فرش در خانه انجام دهید.

استفاده از بخارشوی و جاروبرقی :

بعد از شستشوی مبل در منزل با شامپو فرش برای جلوگیری از پخش شدن آلودگی و شامپو فرش در سطح مبلمان از جارو برقی یا بخارشور استفاده کنید. قبل از استفاده حتما اجازه دهید رطوبت مبل ها خشک شوند.

شستن مبل با شامپو فرش و بخارشو

تمیز کردن مبل پارچه ای با شامپو فرش

طریقه شستن مبل با شامپو فرش در همه ی انواع مبلمان یکسان است. اما در مبل های پارچه ای مرحله آخر که استفاده از بخارشوی و جاروبرقی می باشد باید چندبار تکرار شود تا زمانی که مایع شامپو فرش از سطح مبل بطور کامل پاک شود. درغیر اینصورت باقیمانده ی محلول شوینده مبل باعث تغییر رنگ پارچه مبلی می شود.

همچنین مرحله اول استفاده از جاروبرقی برای گردگیری در مورد مبل های پارچه ای حتما رعایت شود. چرا که اگر با وجود گرد و خاک و پرز تمیز کردن مبل پارچه ای با شامپو فرش را انجام دهید بعد از خشک شدن، پارچه مبل شما سفت و خشک و کدر می شود. اگر مبلمان شما ار جنس پارچه مبلی مخملی می باشد پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین روش تمیز کردن مبل مخمل در خانه را مطالعه فرمایید.

تمیز کردن مبل پارچه ای با شامپو فرش

بهترین شامپو فرش برای مبل

شامپو فرش برای شست و شوی انواع لک و آلودگی فرش و مبلمان کاربرد دارد. این محصول در مدل های متنوع تولید شده که شما باید برای خرید بهترین مایع برای شستن مبل که متناسب جنس مبلمان منزل یا محل کار شما و میزان آلودگی آن است اقدام کنید. اما اگر بخواهیم بطور کلی مشخصات بهترین شامپو مبل را معرفی کنیم این موارد را در نظر بگیرید:

1-    طریقه استفاده از شامپو فرش راحت باشد تا همه افراد بتوانند از به آسانی از آن استفاده کنند.

2-    مواد آلرژی زا و حساسیت زا در ترکیبات سازنده شامپو فرش برای شستن مبل استفاده نشده باشد.

3-    قدرت پاک کنندگی مایع تمیزکننده مبل و فرش باید در حد قابل قبول برای از بین بردن هر آلودگی باشد.

4-    اندازه خاصیت اسیدی و باز شامپو فرش برای تمیز کردن مبل به مقداری باشد که باعث صدمه و فرسودگی مبلمان نشود.

آموزش شستشوی مبل در منزل بدون دستگاه

معایب روش شستشوی مبل با شامپو فرش

در آموزش شستشوی مبل در منزل بدون دستگاه ممکن است معایبی هم وجود داشته باشد. استفاده راحت و صرفه جویی در زمان و هزینه مبل شویی باعث نمیشود معایب این کار نادیده بماند. در طریقه شستن مبل با شامپو فرش توجه داشته باشید:

1-    در صورت استفاده مکرر با فواصل زمانی کوتاه به الیاف پارچه مبل صدمه وارد می شود.

2-    ممکن است لکه های دائمی روی سطح مبلمان ایجاد شود.

3-    در طریقه شستشو مبل پارچه ای با شامپو فرش در دراز مدت رنگ پارچه دچار کدری و تغییر رنگ می شود. همچنین در صورت رعایت نکردن نکات ممکن است بافت پارچه خشک شود.

4-    گرد و غبار و آلودگی هایی که در روش شستن مبل با شامپو فرش وارد عمق بافت پارچه می شود خیلی زود مجدد روی سطوح مبل نمایان می گردد.

شستشوی مبل با شامپو فرش

جمع بندی

در این مقاله آموزش شستشوی مبل در منزل با شامپو فرش را بررسی کردیم. از آنجایی که مبلمان منزل و محل کار بیشتر از هر وسیله دیگری در معرض آلودگی هستند شستن مبل با شامپو فرش سریع ترین و کم هزینه ترین راه برای مبل شویی است. در نحوه شستشوی مبل با شامپو فرش رعایت یک سری نکات الزامیست تا از آسیب به مبل جلوگیری شود. گردگیری و جاروبرقی کشیدن قبل از استفاده از شوینده مبل و همچنین استفاده از بخارشوی و جارو برقی بعد از روش استفاده از شامپو فرش برای شستشوی مبلمان به شما در نتیجه نهایی بهتر کمک می کند.

چنانچه در مورد مطالب ارائه شده سوالی داشتید و یا نکته ای از قلم افتاده بود، همین جا در بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید. شما در طرز شستشوی مبل با شامپو فرش چه تجربه ای دارید؟ با ما در میان بگذارید.

فهرست مطالب

مقالات مرتبط

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن مبلمان، از دیرباز بخشی اساسی از زندگی روزمره انسان‌ها بوده و تغییرات بسیاری در طول تاریخ داشته است. این تغییرات

روند تغییرات در طراحی صندلی‌

روند تغییرات در طراحی صندلی‌

روند تغییرات در طراحی صندلی‌ها و کارکردهای آن در سال‌های اخیر     صندلی‌ها از ابتدای تاریخ بشر نقش مهمی در زندگی انسان‌ها ایفا کرده‌اند.

مبلمان مدرن

مبلمان مدرن

مبلمان مدرن مبلمان مدرن به دسته وسیعی از سبک‌های طراحی اطلاق می‌شود که از اواخر قرن نوزدهم تا به امروز رواج یافته‌اند. این سبک‌ها در

اشتراک گذاری:

Telegram
WhatsApp
LinkedIn
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن مبلمان، از دیرباز بخشی اساسی از زندگی روزمره انسان‌ها بوده و تغییرات بسیاری در طول تاریخ داشته است. این تغییرات

روند تغییرات در طراحی صندلی‌

روند تغییرات در طراحی صندلی‌

روند تغییرات در طراحی صندلی‌ها و کارکردهای آن در سال‌های اخیر     صندلی‌ها از ابتدای تاریخ بشر نقش مهمی در زندگی انسان‌ها ایفا کرده‌اند.