انواع میز ناهار خوری

انواع میز ناهار خوری

انواع میز ناهار خوری

گاهی انتخاب از میان انواع میزناهار خوری سخت می‌شود چون از لحاظ جنس، شکل ظاهری و اندازه خیلی متنوع هستند. لذا بهتر است ابتدا با انواع میز ناهار خوری و مزایا و معایب آن‌ها آشنا شوید سپس تصمیم بگیرید.

ابتدا باید به سبک دکوراسیون منزل خود دقت کنید. اگر مبلمان شما کلاسیک است؛ میز ناهار خوری اسپرت یا مدرن با فضای شما ناهماهنگ است. همچنین اگر منزل و وسایل شما مدرن هستند؛ نباید میز ناهار خوری سلطنتی بخرید. حتی اگر قصد تلفیق مدرن و کلاسیک را دارید، لازم است در انتخاب خود نهایت دقت را به عمل آورید.

 

انواع میز ماهارخوری

 

انواع میز ناهار خوری مناسب برای سلیقه‌های مختلف

هیچ کدام از انواع میز ناهار خوری خوب یا بد نیستند فقط متفاوت هستند تا براساس سلایق مختلف مورد پسند واقع شوند. شما باید براساس سلیقه شخصی خود و سبک دکوراسیون منزلتان یکی را انتخاب کنید تا با بقیه وسایلتان هماهنگ باشد.

میزهای ناهار خوری در اشکال، اندازه‌ها، مواد و سبک‌های مختلفی وجود دارند که انتخاب را برای شما دشوار می‌کند.

اکنون با یکدیگر به‌بررسی انواع مدل‌های میز ناهار خوری می‌پردازیم.

 

میز ناهار خوری سلطنتی

میز ناهار خوری سلطنتی از چوب خالص و پارچه مرغوب ساخته شده است و بدنه چوبی آن پر از منبت‌کاری و نقش و نگارهای ظریف و جذاب است که در منازل مجلل و باشکوه و در کنار مبلمان سلطنتی جا دارد.

دوام و استحکام مدل‌های جدید میز ناهار خوری سلطنتی و صندلی‌های آن بسیار زیاد است چون از چوب‌های اصل و محکم مثل گردو یا راش در ساختار آن استفاده می‌کنند.

واضح است که با این اوصاف میز ناهار خوری سلطنتی عمری طولانی دارد.

 

انواع میز ناهار خوری

میز ناهار خوری سلطنتی

صندلی‌های میز ناهار خوری سلطنتی

ارتفاع صندلی‌های میز ناهار خوری سلطنتی معمولا زیاد است و به‌راحتی صندلی مدرن نیستند. پشتی صندلی‌های سلطنتی ناهار خوری نیز صاف و بلند است و تاج صندلی‌ها پر از حکاکی‌های استادانه و ظریف است.

 

جنس میز ناهار خوری سلطنتی

پایه‌های میز ناهار خوری سلطنتی هم مثل صندلی‌ها حکاکی و منبت‌کاری می‌شود. سطح میز ناهار خوری سلطنتی گاهی مغزی نئوپان یا ام دی اف است که با یک لایه چوب پوشش داده شده است. چون چوب خالص خیلی سنگین و گران بوده و یکپارچگی که میز ناهار خوری نیاز دارد در چوب خالص نیست.

 

چه رنگی برای میز ناهار خوری سلطنتی مناسب است؟

رنگ میز ناهار خوری سلطنتی می‌تواند سفید، نقره‌ای یا طلایی باشدکه بسته به مبلمان و سایر وسایل خانه باید انتخاب شود. پارچه نشیمنگاه صندلی‌ها نیز باید رنگی متناسب با رنگ چوب داشته باشد.

 

میز ناهار خوری اسپرت

انواع میز ناهار خوری اسپرت برعکس سلطنتی بسیار ساده هستند. هیچ حکاکی و منبت‌کاری ندارند. ممکن است در ساختن میز ناهار خوری اسپرت از چوب‌های بی‌کیفیت نیز استفاده شود. برای همین هنگام خرید باید به این موضوع دقت کنید.

انواع میز ناهار خوری

میز ناهار خوری اسپرت

صندلی‌های میز ناهار خوری اسپرت

صندلی‌های میز ناهار خوری اسپرت رنگ‌های متنوع‌تری نسبت به مدل سلطنتی دارند. ارتفاع آن‌ها کمتر است و همین موضوع باعث راحت‌تر بودن آن‌ها است. میز ناهار خوری اسپرت می‌تواند با چوب‌های باکیفیت مثل راش ساخته شود که قیمت آن‌ها گران تر است. اگر خواهان میز ناهار خوری اسپرت ارزان‌تر هستید می‌توانید مدل‌هایی را انتخاب کنید که با چوب ارزان‌تر و سبک‌تری ساخته شده‌اند. همه آن‌ها هم بی‌کیفیت نیستند و ممکن است جوابگوی نیازهای شما باشند.

 

چگونه رنگ میز ناهار خوری اسپرت را انتخاب کنیم؟

رنگ‌های میز ناهار خوری مدرن و اسپرت بسیار متنوع هستند. پارچه نشیمنگاه صندلی میز غذاخوری اسپرت معمولا ساده و بدون طرح است. رنگ میز ناهار خوری اسپرت باید مکمل با مبلمان باشد. اگر هر دو هم رنگ باشند محیط منزل یکنواخت و کسل کننده می‌شود.

 

میز ناهار خوری مستطیل

میز ناهار خوری مستطیل یکی از پرطرفدارترین انواع میز ناهار خوری در میان ایرانیان است چون برای مهمانی‌ها مناسب‌تر است. مردم ایران هم که به مهمان‌نوازی مشهور هستند. برای همین میز ناهار خوری انتخاب می‌کنند که بتوانند راحت با آن از مهمانان خود پذیرایی کنند.

 

انواع میز ناهار خوری

میز ناهار خوری مستطیل

 

مزایای میز ناهار خوری مستطیل شکل

از مزایای میز ناهار خوری مستطیل شکل این است که جای کمتری اشغال می‌کند و گوشه‌ها را پر می‌کند. تعداد صندلی‌های بیشتری می‌توان اطراف آن چید. همچنین برای مهمانی مناسب‌تر است. چیدمان انواع غذا و پیش غذا و دسر روی میز مستطیل شکل راحت‌تر است.

 

معایب میز ناهار خوری مستطیل شکل

از معایب میز ناهار خوری مستطیل این است که دسترسی به غذاهای روی میز برای تمام افراد مشکل است. امکان برقراری ارتباط و گفتگو حین غذا خوردن سخت است چون افراد دور میز به سختی می‌توانند همدیگر را ببینند. یکی دیگر از مشکلات میز ناهار خوری مستطیل شکل این است که گوشه‌های تیز آن ممکن است برای کودکان خطر داشته باشد.

 

میز ناهار خوری گرد

میز ناهار خوری گرد یکی از انواع میز ناهار خوری است که برای تعداد کمتر افراد طراحی شده است. اگر فضای بزرگی دارید میز ناهار خوری گرد برای شما مناسب است. میز ناهار خوری گرد ویژگی‌های مثبت و منفی زیادی دارد.

 

انواع میز ناهار خوری

انواع میز ناهار خوری

میز ناهار خوری گرد

 

مزایای میز ناهار خوری گرد

میز ناهار خوری گرد برای جمع خانوادگی مناسب‌تر است. گوشه‌های تیز ندارد و از این بابت خطر کمتری برای کودکان دارد. امکان گفت‌وگو برای افرادی که دور آن نشسته‌اند بیشتر است چون به‌راحتی همدیگر را می‌بینند.

 

معایب میز ناهار خوری گرد

از مشکلات میز ناهار خوری گرد این است که برای مهمانی‌های بزرگ مناسب نیست. فضای زیادی را اشغال می‌کند و باعث ایجاد گوشه‌های خالی و بی‌مصرف در خانه می‌شود.

چیدمان انواع غذا و مخلفات روی میز ناهار خوری گرد سخت‌تر است اما دسترسی به غذاهای روی میز برای افراد راحت‌تر است. به‌طور کلی میز ناهار خوری گرد فضای صمیمانه‌ای ایجاد می‌کند.

 

میز ناهار خوری چستر

مدل چستر در مبلمان و لوازم خانگی به لمسه دوزی‌های آن معروف است. میز ناهار خوری چستر یکی از شیک‌ترین انواع میز ناهار خوری است که بیشتر به سبک مدرن نزدیک می‌باشد. البته می‌توانید از میز ناهار خوری چستر در سبک تلفیقی دکوراسیون نیز استفاده کنید.

 

انواع میز ناهار خوری

میزناهار خوری چستر

 

صندلی میز ناهار خوری چستر

در ساختن صندلی‌های میز ناهار خوری چستر از پارچه‌های ضد لک با طرح ساده استفاده می‌کنند. پارچه صندلی چستر باید مرغوب باشد تا در لمسه‌دوزی پاره یا سوراخ نشود. لذا می‌توانید از مرغوبیت جنس پارچه آن مطمئن باشید.

 

انواع میز ناهار خوری چستر

میز ناهار خوری چستر را با چوب راش می‌سازند و معمولا رویه آن را با یک لایه پلی استر می‌پوشانند تا هم براق‌تر شده و هم استحکام آن را بالاتر ببرند.

پایه‌های میز ناهار خوری چستر و صندلی‌های آن بسیار محکم و بادوام هستند. میز ناهار خوری چستر می‌تواند گرد یا مستطیل شکل باشد. شما می‌توانید انواع میز ناهار خوری چستر چهار نفره، شش نفره، هشت نفره یا بیشتر را بسته به نیاز خود تهیه کنید.

 

میز ناهار خوری فرانسوی

انواع میز ناهار خوری فرانسوی در واقع به مدل آن گفته می‌شود و لزوما از فرانسه وارد نشده‌اند. بسیاری از کارگاه‌های تولیدی در ایران نام بعضی از انواع میز ناهار خوری خود را میز ناهار خوری فرانسوی می‌گذارند.

 

انواع میز ناهار خوری

میزناهار خوری فرانسوی

 

جنس میز و صندلی ناهار خوری فرانسوی

میز ناهار خوری فرانسوی معمولا سبکی بین مدرن و کلاسیک دارد. در واقع می‌توان از آن در هر خانه‌ای و با هر سبکی استفاده کرد. قسمت اعظم ساختار میر ناهار خوری فرانسوی از چوب است. جنس چوب این میزها راش گرجستان بوده و کفی صندلی‌های آن از پارچه نانو و قابل شست‌وشو است.

 

بیشترین رنگ‌های استفاده شده برای میز ناهار خوری فرانسوی

اصولا در دکوراسیون سبک فرانسوی رنگ‌های قرمز آجری، آبی نفتی، سبز و زرد زیاد استفاده می‌شود. بهتر است رنگ صندلی‌های میز ناهار خوری فرانسوی را از بین همین‌ها انتخاب کنید. سبک فرانسوی در خانه‌های سنتی و روستیک نیز جلوه فوق العاده‌ای دارد.

 

نکات طلایی برای خرید میز ناهار خوری
  • فضای خود را اندازه بگیرید: قبل از خرید، فضای موجود در اتاق غذاخوری خود را به دقت اندازه بگیرید. این کار به شما کمک می‌کند تا میزی را انتخاب کنید که به‌راحتی جا شود و در عین حال فضای کافی برای حرکت در اطراف را فراهم کند.
  • تعداد افراد را در نظر بگیرید: به‌خاطر داشته باشید که چند نفر به‌طور مرتب از میز استفاده خواهند کرد. به‌عنوان یک قاعده کلی، باید برای هر نفر 24 اینچ فضای خالی بین لبه میز و صندلی‌ها وجود داشته باشد.
  • شکل مناسب را انتخاب کنید: رایج‌ترین شکل‌ها عبارتند از: مستطیل، مربع، گرد و بیضی. هر کدام مزایا و معایب خود را دارند، بنابراین شکلی را انتخاب کنید که به‌بهترین وجه با نیازها و سلیقه شما مطابقت داشته باشد.
  • جنس مناسب را انتخاب کنید: میزهای ناهار خوری از مواد مختلفی مانند چوب، فلز، شیشه و سنگ ساخته می‌شوند. هر ماده‌ای مزایا و معایب خود را از نظر زیبایی، دوام و قیمت دارد.
  • سبک خود را انتخاب کنید: میزهای ناهار خوری در طیف وسیعی از سبک‌ها از سنتی گرفته تا مدرن و روستایی موجود هستند. میزی را انتخاب کنید که با دکوراسیون کلی خانه شما مطابقت داشته باشد.

فهرست مطالب

مقالات مرتبط

راهنمای خرید میز ناهار خوری

راهنمای خرید میز ناهار خوری

راهنمای خرید میز ناهار خوری     خرید میز ناهار خوری یکی از تصمیم‌های مهم در دکوراسیون داخلی است که تأثیر زیادی بر زیبایی و

اشتراک گذاری:

Telegram
WhatsApp
LinkedIn
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن

مقایسه مبلمان سنتی و مدرن مبلمان، از دیرباز بخشی اساسی از زندگی روزمره انسان‌ها بوده و تغییرات بسیاری در طول تاریخ داشته است. این تغییرات

روند تغییرات در طراحی صندلی‌

روند تغییرات در طراحی صندلی‌

روند تغییرات در طراحی صندلی‌ها و کارکردهای آن در سال‌های اخیر     صندلی‌ها از ابتدای تاریخ بشر نقش مهمی در زندگی انسان‌ها ایفا کرده‌اند.